Σεμινάριο για το Πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Έρευνας (ERC)

Το Ινστιτούτο Μεσογειακών Σπουδών (ΙΜΣ/ΙΤΕ) και το Κέντρο Ερευνών και Μελετών του Πανεπιστημίου Κρήτης για τις Ανθρωπιστικές, τις Κοινωνικές και τις Επιστήμες της Αγωγής (ΚΕΜΕ-ΠΚ)

σας προσκαλούν στο σεμινάριο με θέμα

“ERC in the Humanities and Social Sciences”

την Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018 (14:30-17:30) στην Αίθουσα Συγκλήτου, Πανεπιστήμιο Κρήτης, Ρέθυμνο

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από την ηλεκτρονική σελίδα http://video.sch.gr/live .

Η ζωντανή μετάδοση υποστηρίζεται από τις υπηρεσίες βίντεο της Μονάδας Δικτύων και Επικοινωνιών του Κέντρου Υποδομών και Υπηρεσιών ΤΠΕ  (ΚΥΥΤΠΕ) του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Επισυνάπτεται το Σχέδιο Δράσης και η Εργαλειοθήκη για την Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας όπως εγκρίθηκε από τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Στις 24Μαρτίου  2020ημέραΤρίτηκαι  ώρα 10.00π.μ.,  θα  γίνει  η τελετή ορκωμοσίαςτων νέων διδακτόρων, αποφοίτων των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών και αποφοίτων της Ιατρικής Σχολής του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.  Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από τις υπηρεσίες βίντεο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Επισυνάπτεται σχέδιο υποστήριξης, μέσω ΤΠΕ,  των Διδακτικών και Διοικητικών Διαδικασιών του Ιδρύματος.

Ζωντανή μετάδοση του μαθήματος "Δίκαιο και Θεσμοί την Οικονομικής-Νομισματικής Ένωσης" του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών.

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η αναβάθμιση της πλατφόρμας ηλεκτρονικής μάθησης, η οποία έλαβε χώρα από τις 20 ως τις 22 Φεβρουαρίου 2020.