ΣΖωντανή μετάδοση Ημερίδας με Εργαστήριο "Η εφαρμογή του Γενικού Κανονισμού για την Προστασία των Δεδομένων στην Κοινωνική Έρευνα"

19 Μαρτίου 2019, 11:00-14:30

Ομιλίες και σεμινάριο πρακτικής άσκησης σε θέματα που αφορούν στην Προστασία των Δεδομένων στο πλαίσιο της κοινωνικής έρευνας.

Την μετάδοση μπορείτε να την παρακολουθήσετε από την ηλεκτρονική διεύθυνση : http://video.ucnet.uoc.gr/live/show/196

Περισσότερες πληροφορίες όπως και το πρόγραμμα της ημερίδας μπορείτε να βρείτε: εδώ

Επισυνάπτεται το Σχέδιο Δράσης και η Εργαλειοθήκη για την Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας όπως εγκρίθηκε από τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Στις 24Μαρτίου  2020ημέραΤρίτηκαι  ώρα 10.00π.μ.,  θα  γίνει  η τελετή ορκωμοσίαςτων νέων διδακτόρων, αποφοίτων των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών και αποφοίτων της Ιατρικής Σχολής του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.  Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από τις υπηρεσίες βίντεο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Επισυνάπτεται σχέδιο υποστήριξης, μέσω ΤΠΕ,  των Διδακτικών και Διοικητικών Διαδικασιών του Ιδρύματος.

Ζωντανή μετάδοση του μαθήματος "Δίκαιο και Θεσμοί την Οικονομικής-Νομισματικής Ένωσης" του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών.

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η αναβάθμιση της πλατφόρμας ηλεκτρονικής μάθησης, η οποία έλαβε χώρα από τις 20 ως τις 22 Φεβρουαρίου 2020.