Θερινό Σχολείο: Ανάπτυξη wearable συστήματος βασισμένου σε Arduino για χρήση σε αθλητικές δραστηριότητες

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Η Μονάδα Αριστείας ΕΛ/ΛΑΚ του ΤΕΙ Αθήνας, στο πλαίσιο του έργου «Μονάδες Αριστείας ΕΛ/ΛΑΚ» προσκαλεί φοιτητές, προγραμματιστές, εκπαιδευτικούς και όλους όσους ασχολούνται ή επιθυμούν να ασχοληθούν με το ανοικτό λογισμικό στις Εκπαιδευτικού Λογισμικού & Βασικών Εφαρμογών ΕΛ/ΛΑΚ, στο Θερινό Σχολείο με θέμα / project: «Ανάπτυξη wearable συστήματος βασισμένου σε Arduino για χρήση σε αθλητικές δραστηριότητες».
Στόχος είναι η εντατική, πρακτική εκπαίδευση των συμμετεχόντων με απώτερο σκοπό τη συνεισφορά τους στη συνεργατική ανάπτυξη του παραπάνω Έργου συνεισφοράς ΕΛ/ΛΑΚ.

Το Θερινό Σχολείο ξεκινάει την Δευτέρα 21/9/2015, 17:00, τα μαθήματα ολοκληρώνονται την Τρίτη 29/9/2015 στις 22:00, και διακρίνονται σε

• "Εντατικά Εργαστήρια" (10:00 - 18:00) τα οποία θα υλοποιηθούν το Σαββατοκύριακο 26-27/9,
  • "Απογευματινά Εργαστήρια" (17:00 – 22:00) τα οποία θα υλοποιηθούν Δευτέρα 21/9, Τετάρτη 23/9, Παρασκευή 25/9, Δευτέρα 28/9, Τρίτη 29/9.

Λήξη προθεσμίας υποβολής συμμετοχών: Τρίτη 15 Σεπτεμβρίου 2015

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το κείμενο της πρόσκλησης / επισκεφτείτε την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος στην Πύλη των Μονάδων Αριστείας ΕΛ/ΛΑΚ.

Επισυνάπτεται το Σχέδιο Δράσης και η Εργαλειοθήκη για την Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας όπως εγκρίθηκε από τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Στις 24Μαρτίου  2020ημέραΤρίτηκαι  ώρα 10.00π.μ.,  θα  γίνει  η τελετή ορκωμοσίαςτων νέων διδακτόρων, αποφοίτων των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών και αποφοίτων της Ιατρικής Σχολής του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.  Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από τις υπηρεσίες βίντεο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Επισυνάπτεται σχέδιο υποστήριξης, μέσω ΤΠΕ,  των Διδακτικών και Διοικητικών Διαδικασιών του Ιδρύματος.

Ζωντανή μετάδοση του μαθήματος "Δίκαιο και Θεσμοί την Οικονομικής-Νομισματικής Ένωσης" του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών.

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς η αναβάθμιση της πλατφόρμας ηλεκτρονικής μάθησης, η οποία έλαβε χώρα από τις 20 ως τις 22 Φεβρουαρίου 2020.