Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εκδήλωση «Telmaco Extron Classroom Applied Solutions Event» την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 στην Διατμηματική Αίθουσα Τηλε-εκπαίδευσης της Πανεπιστημιούπολης Βουτών στο Ηράκλειο.

Πρόγραμμα της εκδήλωσης:

Το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ Α.Ε.), σε συνεργασία με το Κέντρο Υποδομών και Υπηρεσιών Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών του Πανεπιστημίου Κρήτης (UoC), διοργανώνει στις 16 Δεκεμβρίου 2016 ημερίδα και εκπαιδευτικό σεμινάριο με

Εθνική σημειακή καταγραφή λοιμώξεων, που σχετίζονται με χώρους παροχής υπηρεσιών υγείας, και κατανάλωσης αντιβιοτικών  στα ελληνικά νοσοκομεία.

Ο Dr. Richard Stallman είναι επιφανής και διεθνούς φήμης επιστήμονας και προγραμματιστής, ιδρυτής του κινήματος ελεύθερου λογισμικού, του λειτουργικού συστήματος GNU.