[Ενημέρωση]: Το Βίντεο της παρουσίασης με θέμα "Αντιγριπικός εμβολιασμός" μπορείτε το παρακολουθήσετε απο τις υπηρεσίες βίντεο του Πανεπιστημίου Κρήτης στην διεύθυνση:

Ζωντανή μετάδοση με θέμα "Αντιγριπικός εμβολιασμός"

Μπορείτε να παρακολουθήσετε την μετάδοση από τον ακόλουθο σύνδεσμο: http://vod.ucnet.uoc.gr/live

Χαιρετισμός- Εισαγωγή από τον κ. Αχιλλέα Γκίκα, Καθηγητή Παθολογίας Λοιμωξιολογίας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Κρήτης

Ομιλία: «Αντιγριπικός εμβολιασμός» από τον κ. Διαμαντή Κοφτερίδη, Αναπληρωτή Καθηγητή Παθολογίας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Κρήτης

Η μετάδοση υποστηρίζεται από τις υπηρεσίες βίντεο της "Μονάδας Δικτύων και Υπηρεσιών" του "Κέντρου Υποδομών και Υπηρεσιών ΤΠΕ" του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας διοργανώνει Συμπόσιο Ψηφιακής Τεχνολογίας στις 5 & 6 Νοεμβρίου 2018 στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 20 χρόνων προσφοράς στην Έρευνα & την Εκπαίδευση και την ένταξη νέων ψηφιακών δράσεων στον τομέα της Υγείας.

Στις 13 – 14  Οκτωβρίου 2018 στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Κρήτης θα διοργανωθεί η FOSSCOMM 2018, το μεγαλύτερο ετήσιο συνέδριο ανοιχτού λογισμικού και τεχνολογιών στη Ελλάδα.

Το Πανεπιστήμιο Κρήτης και το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών αναγορεύει τον Αντώνιο Μίκο, Καθηγητή Εμβιομηχανικής, Χημικής και Βιομοριακής Μηχανικής στο Πανεπιστήμιο Rice των Η.Π.Α, σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών, της Σχολής Θετικών και Τεχνολογικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Κρήτης.