Πρόσκληση στο πρώτο Startup Europe Week event που θα διεξαχθεί στα Χανιά
της Κρήτης, στις 4 και 5 Φεβρουαρίου 2016, στο κτίριο του Κέντρου Αρχιτεκτονικής Μεσογείου (ΚΑΜ).
Το Startup Europe Week Chania είναι ένα από τα αντίστοιχα event Startup Europe Week που διοργανώνονται
ταυτόχρονα σε 40 χώρες και σε 200+ πόλεις της Ευρώπης, ενώ αποτελεί το μοναδικό καθώς και το πρώτο event για την
νεοφυή επιχειρηματικότητα στην Κρήτη, αλλά και από τα μεγαλύτερα στην Ελλάδα.
Το Startup Europe Week πραγματοποιείται με τη συνδιοργάνωση του Startup Week/European Committee, του Συλλόγου
Νεανικής Επιχειρηματικότητας και του ΚΕΠΠΕΔΗΧ-ΚΑΜ.

Η εκδήλωση θα ξεκινά στις 9:00 το πρωί κάθε ημέρας, με τις εγγραφές των επισκεπτών. Για την καλύτερη εξυπηρέτηση
σας και την αποφυγή κάλυψης των διαθεσίμων θέσεων, σας προτρέπουμε να προεγγραφείτε ηλεκτρονικά στην διεύθυνση
sewchania2016.eventbrite.com και για περισσότερες πληροφορίες και ζωντανή μετάδοση του event, επισκέπτεστε τον
επίσημο ιστότοπο του Συλλόγου Νεανικής Επιχειρηματικότητας, Startup Europe Week:

Το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας διοργανώνει Συμπόσιο Ψηφιακής Τεχνολογίας στις 5 & 6 Νοεμβρίου 2018 στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 20 χρόνων προσφοράς στην Έρευνα & την Εκπαίδευση και την ένταξη νέων ψηφιακών δράσεων στον τομέα της Υγείας.

Στις 13 – 14  Οκτωβρίου 2018 στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Κρήτης θα διοργανωθεί η FOSSCOMM 2018, το μεγαλύτερο ετήσιο συνέδριο ανοιχτού λογισμικού και τεχνολογιών στη Ελλάδα.

Το Πανεπιστήμιο Κρήτης και το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών αναγορεύει τον Αντώνιο Μίκο, Καθηγητή Εμβιομηχανικής, Χημικής και Βιομοριακής Μηχανικής στο Πανεπιστήμιο Rice των Η.Π.Α, σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών, της Σχολής Θετικών και Τεχνολογικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Νέες θέσεις απασχόλησης στο  Κέντρο Υποδομών και Υπηρεσιών Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών του Πανεπιστημίου Κρήτης και συγκεκριμένα η Μονάδα Επικοινωνιών και Δικτύων. Πληροφορίες στο : http://www.ucnet.uoc.gr/ucnet/dynatotites-apasholisis