Εθνική σημειακή καταγραφή λοιμώξεων, που σχετίζονται με χώρους παροχής υπηρεσιών υγείας, και κατανάλωσης αντιβιοτικών  στα ελληνικά νοσοκομεία.

Για την παρακολούθηση της ζωντανής μετάδοσης, συνδεθείτε, 15 λεπτά νωρίτερα της ώρας έναρξης, στη διεύθυνση http://vod.ucnet.uoc.gr/live

Στις: 16/11/2016 Ώρα Έναρξης: 09:00  Ώρα Λήξης Μετάδοσης: 15:00 Η εκδήλωση πραγματοποιείται στην αίθουσα Τηλε-εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης Περισσότερες πληροφορίες : http://www.infectioncontrol.gr/

Η μετάδοση υποστηρίζεται απο τις υπηρεσίες βίντεο της Μονάδας Δικτύων και Επικοινωιών του Κέντρου Υποδομών και Υπηρεσιών ΤΠΕ του Πανεπιστημίου Κρητης.

Ομιλίες και σεμινάριο πρακτικής άσκησης σε θέματα που αφορούν στην Προστασία των Δεδομένων στο πλαίσιο της κοινωνικής έρευνας.

Το Πρόγραμμα NBG Business Seeds της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος, το Δίκτυο ΠΡΑΞΗ / ΙΤΕ, το Επιστημονικό και Τεχνολογικό Πάρκο Κρήτης  (ΕΤΕΠ-Κ) του ΙΤΕ, το H2B HUB και ο Οργανισμός Bizrupt σας προσκαλούν στο bootcamp Match and Develop a Startup που θα διεξαχθεί το απόγευμα 15 Φεβρουαρίου 2018 και στις 22-24 Φεβρουαρίου 2019.

Το Εθνικό Δίκτυο Έρευνας και Τεχνολογίας διοργανώνει Συμπόσιο Ψηφιακής Τεχνολογίας στις 5 & 6 Νοεμβρίου 2018 στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 20 χρόνων προσφοράς στην Έρευνα & την Εκπαίδευση και την ένταξη νέων ψηφιακών δράσεων στον τομέα της Υγείας.